Факультет інженерії, транспорту та архітектури Хмельницького національного університету відвідала делегація ТОВ “Хмельницька макаронна фабрика” на чолі з директором Вікторією Грек. Метою зустрічі було обговорення перспектив співпраці між підприємством і університетом, зокрема на рівні факультету. Представники факультету, серед яких були декан проф. Олег Поліщук та завідувачі кафедр галузевого машинобудування та агроінженерії доц. Андрій Мартинюк, машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем доц. Віталій Неймак, технології машинобудування доц. Віталій Ткачук, трибології, автомобілів і матеріалознавства проф. Олександр Диха, презентували досягнення і можливості факультету, а також обговорили конкретні напрями майбутньої взаємодії.
Під час зустрічі директор фабрики Вікторія Грек розповіла про діяльність свого підприємства, акцентуючи увагу на його потребах та можливих напрямах для співпраці з університетом. У свою чергу, декан факультету інженерії, транспорту та архітектури Олег Поліщук ознайомив гостей з освітньою та науковою діяльністю факультету, а також його матеріально-технічною базою. Розповів про освітні програми факультету «Технології машинобудування» (спеціальність 131 «Прикладна механіка»); «Відновлення та технічний сервіс автомобілів» (спеціальність 132 «Матеріалознавство»); «Автомобільний транспорт» (спеціальність 274 «Автомобільний транспорт»); «Відновлення та технічний сервіс автомобілів» (спеціальність «Матеріалознавство»); «Агропереробка та інжиніринг», «Робототехнічні та мехатронні системи галузі» (спеціальність 133 «Галузеве машинобудування»); «Агроінженерія» (спеціальність 208 «Агроінженерія»); «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Електропобутова техніка» (спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; «Архітектура та містобудування» (спеціальність 191 «Архітектура та містобудування», «Галузеве машинобудування» (спеціальність 133 «Галузеве машинобудування»), «Прикладна механіка» (спеціальність 131 «Прикладна механіка») освітніх рівнів бакалавр, магістр та доктор філософії.
Ключовими темами для обговорення стали можливості проходження студентами факультету практики на підприємстві, підвищення кваліфікації викладачів на виробництві, удосконалення освітніх програм здобувачів, а також працевлаштування випускників університету на фабриці. Окрім цього, обговорювались перспективи впровадження наукових розробок викладачів факультету на виробництві, що сприятиме підвищенню ефективності підприємства та стимулюватиме розвиток інноваційних технологій.
Після робочої зустрічі делегація відвідала сучасні лабораторії факультету:
– центр “Elvorti”;
– навчально-науковий центр систем автоматизації та електроприводів Siemens;
– центр Solidworks.
Це дало змогу гостям ознайомитися з технічними ресурсами, які активно використовуються в освітньому процесі для підготовки висококваліфікованих фахівців за зазначеними освітніми програмами.
Ця зустріч стала важливим кроком у напрямі зміцнення зв’язків між академічним середовищем і реальним сектором економіки, що є запорукою підготовки конкурентоспроможних кадрів та розвитку інновацій у регіоні.
За інформацією деканату ФІТА