На запрошення к.т.н., доцента кафедри галузевого машинобудування Луцького національного технічного університету Сергія Шимчука студенти та аспіранти, що навчаються на освітніх програмах «Технології машинобудування», «Прикладна механіка» (спеціальність 131 «Прикладна механіка»); «Відновлення та технічний сервіс автомобілів» (спеціальність 132 «Матеріалознавство»); «Автомобільний транспорт» (спеціальність 274 «Автомобільний транспорт»); «Відновлення та технічний сервіс автомобілів» (спеціальність «Матеріалознавство»); «Агропереробка та інжиніринг», «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Галузеве машинобудування» (спеціальність 133 «Галузеве машинобудування»); «Агроінженерія» (спеціальність 208 «Агроінженерія»); «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Електропобутова техніка» (спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка) освітніх рівнів бакалавр, магістр і доктор філософії та викладачі факультету інженерії, транспорту та архітектури Хмельницького національного університету взяли участь у відкритій лекції «Підшипники кочення СКФ».

Лекцію проводив інженер з реалізації продукції СКФ ПрАТ «СКФ Україна» Володимир ЖУКОВ.

Приватне акціонерне товариство «СКФ Україна» – це провідне підприємство у сфері підшипникового виробництва, яке є частиною всесвітньо відомої шведської корпорації SKF. Воно спеціалізується на виготовленні підшипників для автомобільної та інших галузей промисловості. ПрАТ «СКФ Україна» відоме високими стандартами якості, сучасним технічним оснащенням, впровадженням інноваційних технологій та дотриманням міжнародних стандартів у виробництві. Підприємство активно співпрацює з глобальними компаніями, забезпечуючи надійність продукції та сталий розвиток на ринку.
В ході лекції було детально розкрито наступні питання:
– масштаби використання продукції СКФ у світі;
– призначення підшипників кочення;
– види контактів у підшипниках кочення;
– типи підшипників кочення;
– особливості проєктування та експлуатації підшипникових вузлів;
– інші питання вибору, експлуатації, надійності, змащення підшипників та підшипникових вузлів.

Під час лекції здобувачі вищої освіти активно долучалися до дискусії, цікавились особливостями функціональності різних типів підшипників та їх призначенням.
На завершення відбулась дискусія, присутні подякували пану Володимиру за насичену і пізнавальну лекцію, детальне пояснення принципів роботи підшипників, представлення їх різновидів. Зі свого боку, Володимир Юрійович Жуков пообіцяв провести цикл лекцій на тему: «Підшипники кочення» для отримання здобувачами необхідних професійних компетентностей та забезпечення програмних результатів навчання з ОК «Деталі машин» та інших дисциплін, що пов’язані з проєктуванням та експлуатацією обладнання.
Декан факультету інженерії,
транспорту та архітектури
Олег ПОЛІЩУК