Цикл лекцій д.т.н., проф. Ветохіна Володимира Івановича

На запрошення кафедри «Галузевого машинобудування та агроінженерії» Хмельницького національного університету для студентів, молодих науковців і викладачів факультету інженерії, транспорту та архітектури протягом вересня-жовтня 2021 року було прочитано цикл відкритих лекцій професором Ветохіним В.І. на тему: «Основи сучасних наукових досліджень». Володимир Іванович багатопрофільний фахівець, науковець – системотехнік, експерт галузей і практик, викладач провідних ЗВО України. Заняття проходили як в очній так і дистанційній формах із використанням інноваційних методів навчання – проблемного і контекстного. У навчанні прийняли участь студенти спеціальностей Агроінженерія, Галузеве машинобудування, Прикладна механіка, Автомобільний транспорт, Матеріалознавство, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Цивільна безпека, Архітектура та містобудування. Загалом понад 100 здобувачів.

Студенти і викладачі на лекції проф. Ветохіна В.І.

У своїх лекціях проф. Ветохін В.І. відмітив, що наука в наші дні здійснює істотний вплив на реальні умови нашого життя. Кожному з нас важливо знати, що таке наука, як вона влаштована і як розвивається, що вона може і на що дозволяє сподіватися, а що їй недоступне. Сучасна наука в багатьох відносинах кардинально відрізняється від тієї науки, яка існувала століття або навіть півстоліття тому. Наукові дослідження є формою існування і розвитку науки. Процес наукового пізнання відрізняється особливою систематичністю і послідовністю. Науковий пошук завжди має організований і цілеспрямований характер специфічного дослідження. У цьому зв’язку оволодіння знаннями основ наукового дослідження є обов’язковим для фахівців інженерного профілю. Генерація молодих спеціалістів повинна вирізнятися високою компетентністю та здатністю до самостійного творчого вирішення проблем, вмінням розширювати базові знання, використовувати у своїй роботі все те нове, що з’являється в науці та практиці, застосовувати новітні методи організації праці, наукові та спеціальні методи та моделі. Всі ці якості майбутній фахівець повинен здобувати в процесі вивчення основ наукових досліджень та під час виконання науково-дослідних робіт. Збільшення вкладу вузівської науки у вирішення завдань загального прогресу країни і підвищення якості підготовки фахівців у вищій школі вимагають єдності наукової та навчальної роботи студентів та посилення індивідуальної роботи з ними. Масштаби наукової роботи в вузах в даний час значно розширюються. Дослідницька діяльність студентів повинна бути невід’ємною частиною навчального процесу. Вища школа стає важливою складовою частиною науково-дослідного комплексу всієї країни, оскільки прискорення науково-технічного прогресу вимагає мобілізації всього інтелектуального потенціалу народу, і, більше того, поскільки вища школа готує фахівців для майбутнього, розвиток науки в стінах ЗВО має бути випереджальним порівняно із загальним рівнем розвитку науки.

Під час зустрічей проф. Ветохін В.І. ознайомився із здобутками науковців ХНУ із розробки технологій іонного азотування, в т.ч. робочих органів сільськогосподарської техніки, виготовлення сучасного полімерного матеріалу Флубон, мастильних композицій на основі рослинних олив, 3D- принтингу, а також сучасними навчальними аудиторіями та історією університету.

За інформацією факультету інженерії, транспорту та архітектури